Reklamace vysavače

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,

přes internet jsme si asi před půl rokem koupili vysavač u internetového obchodu Nové barvy za 3500Kč. S vysavačem jsme byli spokojeni, ale asi před měsícem přestal fungovat. Ihned jsme tedy kontaktovali prodejce o tom, že výrobek nefunguje - vyplnili jsme reklamační formulář na jejich stránkách, oni nás měli následně kontakovat. Vzhledm k tomu, že se nám nikdo neozval, telefonicky jsme se s nimi spojili a oni nám řekli, ať čekáme na technika, který zboží převzeme k reklamaci, že nic nemáme posílat poštou. Bohužel technik nedorazil. Opakovaně jsem se s nimi telefonicky domlouvali (provolali několik stovek korun) neustále nás paní odkazuje na kolegyni, že ta vyřizuje reklamace, ale ta tam nikdy není. Nnyí už se ani nedovoláme (je tam pouze hlasový automat). Prosím poradte, jak postupovat, zda jim výrobek zaslat poštou na jejich adresu spolu s popisem vady, nebo vyčkat, zda se nám někdo ozve. Bohužel je to už měsíc a obchod nereaguje. Děkuji za vaši radu. Balážová

Doporučení časopisu dTest

Jak uvádíte, vyplnila jste reklamační formulář na stránkách prodejce. Jestliže máte jeho kopii s uvedeným datem, lze jej považovat za řádné uplatnění reklamace a uplynula-li 30denní lhůta k vyřízení reklamace, můžete požadovat výměnu za nový kus, slevu nebo od smlouvy odstoupit, tj. požadovat vrácení peněz. Vzor naleznete v naší mimořádné příloze nebo na našem webu.
Jestliže nejste schopna prokázat uplatnění reklamace, je nutné prodejce písemně vyzvat, abyste byla schopna uplatnění reklamace doložit. Písemnou výzvu odešlete doporučeně s dodejkou na adresu prodejce uvedenou na webových stránkách popř. uvedenou v obchodním rejstříku, který naleznete na portálu www.justice.cz.
Můžete se rovněž obrátit s podnětem na Českou obchodní inspekci prostřednictvím webového formuláře www.coi.cz.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Nákupy na internetu Spotřebitelská poradna dTest