reklamace výrobku označeného ČOI jako rizikový

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, v prosinci 2009 jsme koupili trojkobinaci kačárku Implast Bolder 4 (asi 15000 Kč). Nyní ho ČOI označila jako rizikový výrobek - http://www.coi.cz/cs/aktuality-1/rizikovy-vyrobek-detsky-kocarek.html (nařídila stažení a uvádění na trh, informovat osoby, které by mohly být vystaveny nebezpečí...).
Mám v tomto případě nárok na vrácení peněz? Jak mám postupovat při reklamaci? (předpokládám, že by nějaká oprava nebo výměna součástky neměla stačit...?)
Děkuji za odpověď!

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, jestliže byl kočárek označen jako nebezpečný, znamená to, že není v souladu s právními předpisy a že je tedy v tzv. rozporu s kupní smlouvou podle § 616 občanského zákoníku. Je tedy nyní nutné obrátit se na prodávajícího a uplatnit tento rozpor s kupní smlouvou. Ze zákona máte nárok na odstranění rozporu, není-li to možné opravou či výměnou (zde výměna možná není, vzhledem k tomu, že všechny kočárky stejné značky jsou nebezpečné), pak můžete trvat na odstoupení od smlouvy a vrácení peněz. Na www.dtest.cz naleznete vzor nazvaný Rozpor s kupní smlouvou: nebezpečný výrobek, který pro uplatnění rozporu můžete využít. Přejeme mnoho štěstí.