Reklamace v kadeřnictví

Spotřebitelský dotaz

20.4.2017

Dobrý den, přes Slevomat jsem zakoupila voucher do kadeřnictví. Kadeřnice ale práci odbyla, udělala mi málo melírů (pouze "seshora" hlavy, neobtěžovala se vlasy promelírovat), navíc jiné barvy a nerovnoměrně (na levé straně hlavy mám více melírů, na pravé pár proužků). Pod zářivkou jsem si bohužel ale nevšimla a odešla domů, kde jsem vše zjistila až při denním světle a pečlivějším prozkoumání. Službu jsem reklamovala, kadeřnice mi nabídla vrátit 200 korun (voucher stál 500), ale jelikož mi jiná kadeřnice nabídla opravu za 1100, přijde mi 200 korun směšných. Chtěla bych se zeptat, na jakou kompenzaci mám jako spotřebitel nárok, když jsem z kadeřnictví svou hloupostí odešla a reklamovala službu zpětně.

Doporučení časopisu dTest

Vady účesu můžete pochopitelně reklamovat, přičemž v případě účesu v kadeřnictví jde vlastně o smlouvu o dílo, takže kadeřnice odpovídá pouze za výsledek v okamžiku dokončení práce. Skryté nedostatky, jež jsou nepochybně důsledkem porušení povinnosti kadeřnice postupovat při plnění smlouvy řádně, je třeba oznámit, jakmile vyjdou najevo, což jste správně udělala. Ohledně nároku záleží na povaze vady, ale primárním je bezplatná oprava. Nedá-li se vada odstranit, můžete žádat slevu z ceny - na slevě se můžete také domluvit.

Sleva by měla být přiměřená, žádná další kritéria zákon pro její určení nestanoví. Je to tedy vždy na konkrétní situaci a v ideálním případě na domluvě mezi Vámi, co bude přiměřená sleva. Tato okolnost záleží např. na tom, jaké služby byly provedeny - např. mytí, stříhání, atd., a co z toho bylo provedeno vadně a do jaké míry to bylo vadné. Částka 200 Kč odpovídá 40% z celkové ceny 500 Kč, takže by práce kadeřnice měla být vadná v odpovídající míře. Jestli sleva přiměřená je, nebo není, bohužel nedokážeme určit - to by byl případně úkol pro nějakého odborníka nebo znalce.

Pro další informace ohledně reklamace účesů či vůbec přístupu ke kadeřnici se můžete podívat na náš článek: https://www.dtest.cz/clanek-5595/prilis-kratka-ofina-nepovedeny-uces-muzete-reklamovat.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Ostatní služby (mj. stavby, opravy, úpravy) Spotřebitelská poradna dTest

Přihlásit