Reklamace televizoru - nedodržení reklamační lhůty 30 dnů

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den vážení přátelé,obracím se na vás s prosbou o radu jak postupovat v tomto případě:
V záruční lhůtě (cca 12 měsíců od koupě) jsme odvezli televizor do záručního servisu Čertes,ale ve třicetidenní lhůtě nebyla televize opravena. Měli bychom si tedy televizor vyžádat k vrácení a odvézt i s dopisem :Odstoupení od kupní smlouvy pro překročení lhůty k vyřízení reklamace - k prodejci? Děkuji za radu a pomoc všem,kterým jste již poradili a budete i nadále radit. Velmi si vaší práce cením. S veškerou úctou Jiřina Šídová

Doporučení časopisu dTest

V tomto případě doporučujeme rovnou u prodávajícího odstoupit od smlouvy, s uvedením, že televizor je stále v záručním servisu a reklamace nebyla vyřízena. Odstoupení můžete napsat vlastními slovy, na www.dtest.cz je však také k dispozici vzor pro odstoupení od kupní smlouvy pro překročení lhůty 30 dní. Přejeme Vám, aby prodávající vrátil peníze bez zbytečných průtahů.