Reklamace telefonu HTC Desire 601

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den
Vlastním od vánoc telefon HTC Desire 601,ihned po spuštění telefonu tzn 24.12.2013 nefungovala paměťová karta,telefon byl v opravně,pak začaly problémy s WIFI.Tlačítko wifi napíše zapínání zešedne a není možné zapnout,vypnout prostě nereaguje.Toto jsem reklamoval v Květnu,telefon přišel z opravny s tím,že se uvedená vada neprojevila.Na prodejně jsem telefon tedy zapnul a ouvej ani prodejce v O2 nedokázal WIFI zapnout.Znovu tedy reklamace a k 30.6.2014 došlo k výměně přístroje(tedy jak píšou v záručním listu).Po měsíci se závada se zapnutím WIFI projevila znovu a mám telefon znovu v reklamaci.Požaduji odstoupení od smlouvy s tím,že si vyberu jiný přístroj.Mám na tohle právo?Telefon jsem kupoval,abych ho využíval a telefonoval a né abych ho měl za 8 měsíců po čtvrté v opravně.

Doporučení časopisu dTest

Podmínkou pro odstoupení o smlouvy je opakovaný výskyt vady po opravě. Pokud se jedná o různé vady musí se vyskytnou nejméně čtyřikrát. Při čtvrté reklamaci lze tedy již požadovat vrácení peněz. Jestliže Vám ale byl telefon měněn, nejedná se o pravu, tedy ani nelze požadovat odstoupení z důvodu opakovaní se vad. V tomto přípdě lze argumentovat neodstranitelností vady a porušením smlouvy podstatným způsobem. Dle § 2106 očanského zákoníku, je-li vadné plnění podstatným porušením smlouvy může kupující žádat odsotoupení od smlouvy.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest