Reklamace stolu

Spotřebitelský dotaz

V prodejně „np nábytek“ v Prachaticích jsem 17.6. koupila jídelní stůl za 4 990 Kč. Stůl jsem sestavila dle návodu ( přivezen byl v demontu, zabalený- deska zvlášť, nohy zvlášť). 2.7. při návštěvě tříletý vnuk strčil do stolu židlí a odlomila se noha stolu včetně klínu, který by měl přidržovat nohu v rámu stolní desky. Při prohlídce stolu jsem zjistila, že klíny nejsou s rámem desky propojené svlaky, ani nejsou přilepené či přiklížené, ani přišroubované, ale pouze přicvaknuté čalounickými sponkami. Stůl je z masivu, rozkládací, těžký a podle mne je tento způsob konstrukce chybný a stůl je nebezpečný. Při reklamaci jsem nepochodila, prodejce si stůl nebyl ani prohlédnout, ale tvrdí, že odlomení nohy jsem způsobila já při montáži stolu. Považuji výrobek za vadný a nebezpečný a žádám výměnu zboží za bezvadné nebo vrácení peněz, rozešli jsme se ve zlém. Bohužel musím konstatovat, že takovýto přístup firem a řemeslníků k zákazníkům je u nás normou, mám bohaté zkušenosti z posledních několika měsíců, kdy jsem absolvovala rekonstrukci bytu. Nehodlám se s takovým arogantním přístupem ke spotřebiteli smířit a tak Vás prosím o sdělení, jak mám dál postupovat, případně na koho se jako znalce přes nábytek obrátit. Děkuji za odpověď Jana Pilátová,

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, je skvělé, že jste připravena bránit svá práva. Jestliže nesouhlasíte se zamítnutím reklamace, doporučujeme skutečně kontaktovat znalce, jejich seznam naleznete na www.justice.cz. S posudkem, který vyzní ve Váš prospěch, se obraťte znovu na prodávajícího a trvejte na kladném vyřízení reklamace a proplacení nákladů na posudek. Upozorněte prodávajícího, že jste připravena svá práva bránit i soudní cestou. Před případným podáním soudní žaloby však doporučujeme kontaktovat právníka, který zajistí formální správnost žaloby a posoudí její šanci na úspěch.