Reklamace plavek - vyšísování

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, dne 4. 6. 2010 jsem zakoupila v kamenné prodejně plavky za Kč 1.148,-. Poté jsem odjela na týdenní dovolenou do Chorvatska. Po každém vykoupání jsem chodila pod sprchu na pláži a po příchodu na hotel jsem plavky vyprala dle doporučení výrobce. Po návratu do Česka jsem plavky ještě asi pětkrát použila na koupání ve sladké vodě a opět prala a sušila dle doporučení výrobce. Ale po této krátké době plavky téměř všude ztratily původní modrou barvu,zešedly a dnes vypadají jako by byly staré několik let. Plavky jsem předala v prodejně k reklamaci 4. 8. 2010 a 24. 8. 2010 mně na prodejně již sdělili,že výrobce reklamaci neuznává pro nešetrné zacházení. Ale toto vyjádření mi sdělili jen ústně,na reklamačním protokolu bylo jen rukou napsáno "neuznáno" a razítko od výrobce. Já jsem s tímto postupem nesouhlasila a vyžádala jsem si písemné vyjádření od výrobce. Toto prý mi bude předáno do 4. 9. 2010. Chtěla bych poprosit o radu,jak bych měla dále postupovat v tomto případě. Děkuji moc za odpověď. Jiřina Šídová, Liberec

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, chápeme zcela Vaše rozčarování. Jestliže nesouhlasíte s vyjádřením prodávajícího, zvažte, zda nekontaktovat některého znalce nebo zkušebnu (např. www.azl.cz). Vyzní-li posudek ve Váš prospěch, obraťte se znovu na prodávajícího a trvejte na kladném vyřízení reklamace (nejlépe písemně). Zároveň žádejte uhrazení posudku jako nákladu nutného pro uplatnění reklamace. Upozorněte prodávajícího že jste připravena svá práva bránit případně i podáním soudní žaloby. Jestliže ani poté nevyhoví a Vy budete chtít podat soudní žalobu, doporučujeme kontaktovat právníka, který zajistí formální správnost žaloby a posoudí její šanci na úspěch. Přejeme Vám však, aby tento krok nebyl nutný a Vaše reklamace byla kladně vyřízena.