Reklamace platby

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,prosím o radu.Z paušálu T-Mobile,nám byla stržena částka 2626 Kč, viz komunikace níže,za služby, které jsme si neobjednali, a které nám nebyly dodány, jejich tvrzení,že jsme byli podvedeni,nás nezajímá, peníze přišli na účet jim a chceme je vrátit Jak máme postupovat?Děkuji za odpověď

Doporučení časopisu dTest

Vzhledem k tomu, že z Vašeho dotazu není zcela patrné na co přesně dotaz směřuje, tak jej prosím pro komplexnější odpověď více specifikujte a případně zašlete Vaši komunikaci se společností T-mobile.

Pokud budeme vycházet z informací, co jste nám v dotazu poskytla, máte právo na reklamaci do dvou měsíců od doručení vyúčtování, kde byla daná částka stržena na základě ustanovení § 64 odst. 7 až 9 zákona č. 127/2005 SB., zákona o elektronických komunikacích.
V navazujícím e-mailu Vám zasíláme vzor reklamace vyúčtování ceny služby el. komunikací, který si následně můžete upravit podle svojí potřeby.

Nevyhoví-li Vám společnost s Vaší reklamací dle výše zmíněného ustanovení, máte právo podat návrh na zahájení řízení o námitce proti vyřízení reklamace bez zbytečného odkladu (nejpozději však do 1 měsíce ode dne doručení vyřízení reklamace)u Českého telekomunikačního úřadu. Výsledkem řízení je vydání rozhodnutí zakládající práva a povinnosti stran sporu a je vykonatelné, to znamená, že je možné se jeho výkonu domáhat cestou vykonávacího nebo exekučního řízení.

Nebo doporučujeme věc řešit na stížnostním portálu VašeStížnosti.cz (na www.vasestiznosti.cz), kde dTest zdarma zprostředkovává dosažení dohody mezi spotřebiteli a podnikateli ve sporech, které by jinak hrozily eskalací do podoby soudní pře.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Telekomunikace Spotřebitelská poradna dTest