Reklamace oken

Spotřebitelský dotaz

Na našem rodinném domku jsme si nechali vyměnit stará okna a dveře za plastová.Práce byla dokončena 26.6.2008.Balkonové dveře nám nejdou dovřít.30.11.2009 jsem napsala na dodavatele (COD OKNA,s.r.o, Jamnická 19, Frýdek Místek) reklamaci doporučeným dopisem, aby dveře opravili a seřídili i ostatní okna, což měli dělat po půl roce od namontování, ale neudělali.Firma se nám neozvala, tak jsem dne 11.12.2009 napsala dopis přímo na pana ředitele fy, ale také se nám nikdo neozval. Už nevím, co dělat. My bydlíme u Olomouce a Frýdek Místek je přeci jen z ruky.Máme od nich záruční list, ten je nám ale na nic,když fy nereaguje.
Moc děkuji za odpověď i za všechny služby pro nás zákazníky. Pospíšilová

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, doporučujeme vám nejprve ověřit, zda firma nezanikla. Obchodní rejstřík naleznete na www.justice.cz, živnostenský rejstřík na www.rzp.cz.

Jestliže firma nezanikla, obraťe se na ně znovu doporučeným dopisem a upozorněte je, že již byla překročena lhůta k vyřízení reklamace, která ze zákona činí 30 dní, a že jste připraveni obrátit se na Českou obchodní inspekci, případně bránit svá práva soudní cestou. Nedostane-li se vám odezvy ve Vámi určené lhůtě, kontaktujte Českou obchodní inspekci (www.coi.cz). Před případným podáním soudní žaloby doporučujeme kontaktovat právníka, který zajistí formální správnost žaloby a posoudí její šanci na úspěch.