Reklamace obuvi

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,
dne 13.1.2012 jsem v prodejně Baťa zakoupila zimní obuv v hodnotě necelých 2.000,--Kč, když mi byla poskytnuta při koupi sleva ve výši 220,--Kč s tím, že obuv byla na jednom místě odřená, nikoliv však podpatky. Již po měsíci začaly podpatky žmolkovatět a odírat se, jelikož byly potaženy kůží, což nebylo na první pohled vidět. Myslela jsem si, že obuv je kožená, ale podpatky ne. Dne 23.3.2012 jsem obuv v prodejně reklamovala s tím, že po tak krátké době nošení, požaduji vrátit peníze a odstoupit od kupní smlouvy. Bohužel jsem si nevšimla, že na reklamační lístek prodavačka napsala místo odstoupit od KS, že požaduji zrušit kupní smlouvu. Po 3 týdnech jsem se dozvěděla, že mi vedoucí prodejny reklamaci zamítla a sdělila mi, ať se obrátím na webové stránky Bati, že pro prodejnu je vše skončeno. Tam jsem volala a oni mi sdělili, abych jim poslala oskenovaný reklamační protokol a že to odborník posoudí, zda-li byla reklamace zamítnuta oprávněně. Prosím Vás, poraďte mi, jak mám dále postupovat.

Doporučení časopisu dTest

V případě zamítnuté reklamace doporučujeme spotřebiteli podpořit své tvrzení vypracováním znaleckého posudku. Pokud znalecký posudek potvrdí vadnost zboží, může se spotřebitel znovu obrátit na prodejce a požadovat vyřízení reklamace. Také dovozujeme jako poradna možnost odstoupení pro marné uplynutí lhůty k vyřízení reklamace (zamítnutá reklamace při vadnosti výrobku je nesprávné vyřízení, tedy faktické nevyřízení). Seznam znalců najdete na stránkách www.justice.cz. Také upozorňujeme na § 619 Občanského zákoníku, jenž stanoví, že záruka se nevztahuje na vady, pro které byla sleva poskytnuta.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest