Reklamace nevyřízená řádně

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,
koupila jsem synovi auto na ovládání. Po rozbalení jsme zajistili, že nefunguje. Ihned jsme ho odeslali na reklamaci s požadavkem na zaslání nového auta. E-shop nám poslal nové auto, ale po otevření krabice jsme zjistili, že je auto používané. Vše jsem nafotila, auto odeslala a informovala jsem e-shop. Ten mi proplatil poštovné, ale auto přijali opět jako reklamaci. E-shop jsem žádala o vrácení peněz.
Prosím, je jejich postup správný?
Děkuji.

Doporučení časopisu dTest

Obecně platí, že reklamace včetně odstranění vady musí být vyřízena a vy o tomto musíte být informována nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se s Vámi prodávající nedohodne na delší lhůtě. To vyplývá z § 19 odst. 3 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele (dále jen "ZOS").

Nebyla-li podle Vašeho názoru reklamace vyřízena řádně. Z tohoto důvodu bychom Vám doporučili znovu kontaktovat prodejce, že se nejedná o nové uplatnění reklamace, ale o rozporování té dřívější. Proto pořád běží původí třicetidenní lhůta pro vyřízení.

Pokud by tato lhůta marně uplynula, máte právo podle § 19 odst. 4 ZOS od smlouvy odstoupit či požadovat přiměřenou slevu.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Nákupy na internetu Spotřebitelská poradna dTest