Reklamace MP4 přehravače

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, V prodejně DATART jsem zakoupila MP4 přehravač EMGETON E9 CULT. Dvouroční záruka trvá do 6.září 2010. Závada : přístroj se rychle vybíjel. Nemusel být ani v činnosti a během pár hodin se sám vybil. Dovozce odmítá prý ( podle DATARTU ) záruku uznat, protože na baterie se nevztahuje - je to prý : SPOTŘEBNÍ ZBOŽÍ.
Přitom baterie je součástí přehravače a nelze se k ní bez odborníka dostat.
Je neuznání reklamace v pořádku ? Jak mám postupovat ?
Děkuji vám . Ivana Arnošová.

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, ve vámi popisovaném případě by bylo vhodné poradit se s odborníkem, který posoudí, zda vybití této baterie je běžným opotřebením zboží. Je to důležité proto, že podle občanského zákoníku není možné reklamovat běžné opotřebení zboží. Baterie nemůže být vyňata z práva na odpovědnost na vady, může se však zřejmě stát, že je opotřebena dříve, než za dva roky. Jestliže se však odborník vyjádří, že se o opotřebení nejedná, doporučujeme trvat na vyřízení reklamace.