Reklamace kožených křesel fa STRESSLESS

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,
v lednu tohoto roku jsme si v KIKA Brno zakoupili 2 křesla od fa Stressless ve světlé kůži.I přes dodržení postupu čištění a používání doporučených čistících prostředků se křesla po čase zabarvila v oblasti sedáku a spodní části opěradla.(viditelné šedomodré mapy)Chtěla jsem se zeptat jestli je možno reklamovat takovýto výrobek a jak.(o tom ,že by se na křesla třeba nesmělo sedat v tmavém oblečení jsme nebyli upozorněni ani jsme to nenašli v žádném meteriálu ,který jsme dostali k uvedeným křeslům-návod na použití,ošetřování či v záručním listě).Děkuji za odpověď

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, domníváme se, že by se v tomto případě nemělo jednat o běžné opotřebení, ale o vadu, nebo jakost neodpovídající tomuto typu výrobku. Doporučujeme tedy uplatnit reklamaci a žádat odstranění vady (je-li to možné) či výměnu. Pokud nebude výše uvedený postup možný, pak odstoupte od smlouvy a trvejte na uhrazení peněz. Přejeme Vám, aby reklamace byla vyřízena bez dalších průtahů.