Reklamace koberce

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, koupil jsem zátěžový koberec na gumě do pracovny. Při prodeji jsem se ptal, jestli je potřeba něco pod něj dát. Je na betonové podlaze. Odpověď byla ne. Po rozvinutí jsem nechal koberec den ležet, pak ořezal na míru. Ale asi už za 10 dnů, tam co jezdí kolečková židle se začaly dělat boule. Po měsíci jsou 5 cm vysoké. Tam, kde nejezdí židle je koberec rovný. Při pokusu reklamovat je odpověď pouze, že to není možné. Já nemohu vystěhovat 3 psací stoly, vrátit koberec a pak čekat týdny na jejich vyjádření. Jak lze reklamovat koberec, když je ořezaný?

Doporučení časopisu dTest

Pokud jste kupoval koberec jako spotřebitel, tak jej samozřejmě můžete reklamovat i pokud jste si jej poupravil. Ořezání koberce nemělo pravděpodobně vliv na vlastnosti koberce-materiálu. Je Vaší povinností věc do reklamace poskytnout. Pokud by Vám s tím však vznikly nepřiměřeně vysoké náklady, tak by měl být prodejce schopen zajistit jiný způsob (např. výjezd technika, nebo posouzení na základě fotografií). Zkuste se tedy s prodejcem dohodnout, jak by šlo reklamaci vyřídit, aniž byste musel nábytek vystěhovávat. Pokud prodejce bude trvat na tom, abyste mu koberec dovezl, tak jej upozorněte, že bude muset hradit náklady s tím spojené dle § 1924 občanského zákoníku.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest