Reklamace dětského oblečení

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, v H§M jsem zakoupila dětské triko, velikost 87-92, na dva roky.Když jsem ho vnučce doma zkoušela, zjistila jsem, že nejde vůbec přetáhnout přes hlavu.Průkrčník má obvod jen 35 cm, je velmi úzký, nepružný.Dívala jsem se na internetu na tabulky dětských velikostí na věk 0-24 měsíců.U čerstvě narozených miminek začíná velikost čepice č.42 (obvod hlavy).Proto není možné, aby dítě ve dvou letech mělo průměr hlavy 35 cm.Navíc vnučka je nejdrobnější ze všech dětí, narodila se již v 6.měsíci, měla jen 1,3 kg, dodnes své vrstevníky nedohnala, nikdy neměla "špíčky" a nikdy neměla velkou hlavu.Do prodejny jsem šla triko reklamovat jako vadný výrobek, který se nedá vůbec obléci a požadovala jsem vrácení peněz.Bylo mi však řečeno, že peníze nevrací s odkazem na účtenku, na které stojí: "Při reklamaci zboží Vám hodnotu této platby vrátíme na dobropisovou kartu nebo vyměníme za jiné zboží."Já už ale od nich jiné zboží nechci. Chci odstoupit od smlouvy.Je jejich postup oprávněný?

Doporučení časopisu dTest

Právní nárok na vrácení peněz při nákupu v kamenné prodejně nemáte. Můžete uplatnit rozpor s kupní smlouvou a požadovat výměnu. Teprve není-li výměna možná, můžete požadovat vrácení peněz. Jelikož na okamžité vrácení peněz právní nárok nemáte a nechcete čekat na vyřízení reklamace, můžete se s prodejcem dohodnout na jiném způsobu kompenzace, proto nabídka ze strany prodejce na výběr jiného zboží není neoprávněná.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest