Reklamace bot nebyla uznána. Je možné nechat boty posoudit jinde- kde?

Spotřebitelský dotaz

Při druhé pochůzce v nových černých střevíčkách se mi na nich objevilo drobné poškození. Toto se ukázalo později i na dalších místech, byť v menší míře. Proto jsem je reklamovala. Reklamace však nebyla uznána - prý je to způsobeno jejich používáním. Vzhledem k tomu, že jsem na boty obecně dosti opatrná a vydrží mi dlouho, nechce se mi to jen tak vzdát. Boty stály cca 1400,- Kč, měly by být kožené. Ukázala jsem v prodejně pro srovnání letní střevíčky podobného typu/tvaru v bílé barvě (také kožené, za tehdy cca 1200,-), které nosím šesté léto! a vypadají skoro jako nové. Ty nové černé jsem si koupila před rokem, v červnu 2009. Prý se kvalita a cena dnešních a těch před 6 lety nedá porovnávat. Odpověď se mi nelíbí. Může závady na botkách posoudit někdo jiný? Pokud ano - kdo? Děkuji. M.Š.

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, vadu může posoudit např. nezávislá zkušebna či znalec (např. www. azl.cz). Jestliže posudek vyzní ve Váš prospěch, obraťte se znovu na prodávajícího a vedle vyřízení reklamace trvejte také na proplacení posudku, jako nákladu nutného na uplatnění reklamace (vzhledem k tomu, že bez posudku nebyla uznána).