Reklamace bazénu

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak řešit reklamaci nadzemního bazenu. Bazen jsme koupili cca 3 tydny nazpět a teď o víkendu jsme ho napustili a nafoukli vrchni limec. Po cca hodině napuštění a nafouknutí vrchniho límce, jsme zjistili, že uchází, zjistili jsme, že je to ve švu. Muj dotaz směřuje k tomu, jestli je zákonem dany, že prodejce je povinnen zaplatit i napuštěnou vodu, Jelikož nam od prodejce bylo řečeno, že bazén musíme vypustit a dovest ho na reklamci, zadneho technika, který by vyjizdel do terenu nemaji.

Doporučení časopisu dTest

Dle ustanovení § 2913 občanského zákoníku se můžete domáhat náhrady škody způsobené porušením smluvní povinnosti, tedy tím, že Vám prodejce nedodal bezvadný kus.

Poruší-li strana povinnost ze smlouvy, nahradí škodu z toho vzniklou druhé straně nebo i osobě, jejímuž zájmu mělo splnění ujednané povinnosti zjevně sloužit. Prodejce by Vám tedy měl nahradit dle vyúčtování částku ve výši rovné ceně množství vody, kterou bylo třeba vylít.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Nákupy na internetu Spotřebitelská poradna dTest