Recyklační poplatek na účtence

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den.

při koupi LED žárovky mi prodejce vystavil paragon, na kterém je uvedena cena LED žárovky 248,- Kč a recyklační poplatek 2,42 Kč. Přitom na krabičce žárovky je štítek s cenou 250,42 Kč. Neměl by prodejce na paragonu uvádět konečnou cenu žárovky 250,42 Kč a cenu za recyklační poplatek jen informativně? Děkuji za odpověď.

Doporučení časopisu dTest

Domníváme se, že takto je daný paragon v pořádku, neboť prodejce má povinnost uvádět celou cenu vcelku primárně právě na krabičce a při označení zboží - typicky cenová cedulka - a to dle § 1811 odst. 2 písm. c) zákona č. 89/2012 Sb. občanský zákoník. Na účtence by právě jednotlivé složky ceny měly být rozpracovány, ať je zřetelně rozpoznatelné, co celkovou cenu tvoří.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest