Prodloužená záruka, kde ji uplatnit

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, zakoupili jsme bojler přes e-shop, zaplatili jsme si prodlouženou záruku na 3 roky. Nyní zbývají do vypršení 3let 2 měsíce a bojler přestal fungovat. Volali jsme do e-shopu, kde jsme zakoupili a tam nám řekli, že musíme volat do autorizovaného servisu. Tak jsme učinili a tam nám zase řekli, že oni řeší reklamace jen do 2 let. Tak teď potřebuji poradit, kam se tedy obrátit.

Doporučení časopisu dTest

V tomto případě jde o to, kdo Vám třetí rok záruky garantoval. Nejčastěji to bývá uváděno v záručním listu nebo v podmínkách, se kterými jste měl být seznámen, když jste si prodlouženou záruku dokupoval.

Často se také stává, že tato prodloužená záruka bývá zprostředkovává v rámci pojištění, které zajišťuje 3. osoba odlišná od prodejce či výrobce.

Na Váš dotaz není tedy jednoznačná odpověď, jelikož neznáme všechny relevantní skutečnosti. Doporučujeme Vám najít všechny dokumenty, které máte ohledně nákupu bojleru a zkusit zjistit podmínky prodloužené záruky, kterou máte.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest