Problémy se satelitní TV od T-mobile

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,
píšu Vám ohledně satelitní TV od T-mobile a problémy s ní spojené.
Satelitní TV máme instalovanou od 20. 2. 2012 . Mimo jiné máme aktivovanou kartu TV DUO, což znamená, že v domě jsou dva přijímače – značky ALMA SAT HD. Již od samého začátku jeden z přijímačů nefungoval správně – docházelo k zamrzání obrazu a proto jsem přijímač reklamoval na prodejně v Letňanech, kde mi byl zapůjčen náhradní přijímač značky ALMA SAT HD, který fungoval bez problému. Reklamace byla uznána a došlo k nahrání nového softwaru – ovšem závada odstraněna nebyla – k zamrzání obrazu docházelo pořád. Proto přijímač byl reklamován podruhé – na prodejně Národní, kde mi byl zapůjčen také náhradní přijímač té samé značky ALMA SAT HD a opět náhradní přijímač fungoval bez problémů. Reklamace byla uznána a došlo k výměně základní desky. Tentokrát obraz fungoval, ale docházelo k zamrzání zvuku. Proto jsem přijímač reklamoval potřetí – na prodejně Letňany, kde mi byl zapůjčen náhradní přijímač značky GoSAT GS-7050 HDi, který také fungoval bez problému. Tentokrát reklamace uznána nebyla.
Proto se Vás chci zeptat a to klasickou otázkou: Co s tím?
Ještě poslední věc, na kterou bych se Vás rád zeptal je, jak to, že náhradní přijímače fungují bez problému a reklamovaný přijímač nefunguje?
Děkuji za radu.

Doporučení časopisu dTest

Zamítnutí reklamace musí být řádně odůvodněno. Jestliže projevy vady mají stejný původ jako vady předchozí, není důvod, aby vám reklamace byla zamítnuta. Je dobré obrátit se na prodejce a s odůvodněním zamítnutí reklamace se argumentačně vypořádat.
S uznáním třetím stejné vady se pojí právo odstoupit od smlouvy.
Jestliže u prodejce neuspějete, doporučujeme se obrátit na soudního znalce. Seznam znalců naleznete na internetových stránkách www.justice.cz nebo na www.dtest.cz/soudni-znalci. Vyhotovení znaleckého posudku se pohybuje v rozmezí 500 - 2000 Kč. V případě, že znalecký posudek vyjde ve Váš prospěch, obraťte se s ním na prodejce s požadavkem vyřízení reklamace nebo s odstoupením od smlouvy pro nevyřízení reklamace řádně a včas. Cenu znaleckého posudku si můžete nárokovat jako náhradu nutných nákladů vzniklých s uplatněním reklamace.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Telekomunikace Spotřebitelská poradna dTest