Pračka z bazaru - je nějaká záruka na použité zboží ?

Spotřebitelský dotaz

Přes Sbazar jsem objednala použitou pračku. Podmínkou nákupu byla 100% funkčnost o té mne prodejce (BAZARNIKY P5, Werichova) v odpovědním emailu ubezpečil. Po úhradě na účet mi pračku za další úhradu i dovezl. Věřila jsem jeho tvrzení o funkčnosti a pračka čekala na zapojení instalatérem, až to bude možné v bytě, (který nebyl právně v tu chvíli ještě můj.) Teď ji instalatér zapojil a bohužel tvrzení o plné funkčnosti hned padlo. Pračka neždíme. Zavolala jsem opraváře a doufala, že ji opraví,ale je neopravitelná, prý na tento starý model již nic není. Prý jsem koupila jen drahou plechovku. Do bazaru jsem hned psala e-mail , ale zůstal bez reakce. Volala jsem tedy a bylo mi řečeno, že jsem ji měla vyzkoušet hned a ne až po měsíci, že mám smůlu. Tak jsem vyhodila oknem 2800 za pračku + 400 doprava + 500 zapojení + 350 opravář= 4050 Kč a mám krám do sběru. Má bazarník pravdu a neručí opravdu vůbec za nic ??? Pokud ano, jak dlouho ? Děkuji za Váš čas a odpověď.

Doporučení časopisu dTest

Záruka na použité zboží je 24 měsíců, pokud se prodávající s kupujícím nedohodne na době kratší, která ovšem nesmí být kratší než 1 rok podle § 2168 občanského zákoníku. Obraťte se tedy na prodávajícího s tímto argumentem, pokud nebude reagovat na mail, pošlete mu doporučený dopis, ve kterém oficiálně uplatníte reklamaci. Od uložení dopisu na poště adresáta začíná běžet prodávajícímu lhůta k vyřízení reklamace, která činí 30 dnů. Pokud prodávající v této lhůtě reklamaci nevyřídí, máte právo odstoupit od smlouvy.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest