poškozený korpus lednice

Spotřebitelský dotaz

Dne 8.12 2010.jsme koupili novou lednici ELECTROLUX v kamenem obchodě a nasledně nam ji i dovezli domů , odnesli až do chodby a odvezli si starou lednici.Při odstranění obalu jsme zjistili že je spodní pravý roh lednice naražený a bok lelednice pokřivený. Zavada nemohla být vydět až po odstranění obalu.Okamžitě jsme o závadě informovali prodávajícího. Vedoucí se ozval druhý den ( 9.12.2010.). Ten nam navrhl, že nam vymění korpus a přehodí dveře ale to ja nechci. MUŽE TO VUBEC NAVRHNOUT! Žadam Vás o radu jak postupovat dál , při reklamaci. (, aby jsme měli lednici novou ne skládanu se dvou. ) Předem děkuji

Doporučení časopisu dTest

Hezký den,
slovy zákona jedná-li se o vadu, kterou je možné odstranit, máte právo si zvolit, zda chcete lednici opravit, jak navrhuj prodávající, nebo zda si zvolíte výměnu za novou lednici. Výměna není možná jen tehdy, není-li to přiměřené povaze vady. Domníváme se, že v tomto případě je výměna zcela adekvátní, a doporučujeme na ní s ohledem na § 622 občanského zákoníku trvat.