Pojišťovna ČSOB

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, pojišťovna odmítá plnit zničenou televizi zásahem blesku. Nejdříve nezaznamenali v danou dobu zásah blesku, a když jsem to reklamoval s tím, že došlo v našem panelovém domě k poškození ve většině bytů, tvrdili, že likvidátor nezaznamenal očouzení přístrojů. Já jsem likvidátorovi dodal potvrzení opraváře, že je tv zničena zásahem blesku. Je další dokazování na mé straně, nebo musí pojišťovna prokázat, že ke zničení došlo jinak?

Doporučení časopisu dTest

Z ustanovení § 2796 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, vyplývá, že poškozený má povinnost prokázat pojistnou událost, se kterou spojuje právo na pojistné plnění. Nejsilnějším důkazem je znalecký posudek, potvrzení opraváře tuto hodnotu nemá, avšak již s ním lze pracovat, jelikož je vystaveno alespoň odborníkem. Doporučili bychom zahájit mimosoudní řešení sporu při České obchodní inspekci. Toto řízení je zdarma, ale nezávazné, tedy nemusí být dosaženo žádného výsledku. Potom byste se již musel obrátit na soud.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Finanční služby (mj. úvěry) Spotřebitelská poradna dTest