Podání výpovědi elektronicky

Spotřebitelský dotaz

Zdravim, Muze v dnesni dobe vyzadovat firma (v mem pripade UPC) pisemnou vypoved sluzeb? Lepe receno, kdyz vypoved podepisu a naskenuji, poslu jejich oficialnim kanalem (email formular na jejich strankach) je to dostatecne?

Doporučení časopisu dTest

Možnost výpovědi daného druhu smlouvy zákon nijak specifičtěji neupravuje, takže je způsob výpovědi odvislý od toho, co si strany ujednají mezi sebou. Ve Vašem případě tak jsou rozhodující všeobecné obchodní podmínky společnosti UPC, s nimiž jste velmi pravděpodobně souhlasil a které požadují v případě výpovědi písemnou formu. Pokud máte takové ujednání obsažené také přímo ve smlouvě, bude závazné stejně.

Podmínky však dále nespecifikují, co rozumějí písemnou formou - může se jednat také o postup, který navrhujete Vy. Nadto je třeba pamatovat na ustanovení § 1812 občanského zákoníku, podle něhož se nejasná smluvní ujednání musí vykládat ve prospěch spotřebitele.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Telekomunikace Spotřebitelská poradna dTest