oprava nautyly v pozáruční době

Spotřebitelský dotaz

Již několik let používáme nautylu ve studni pro čerpání vody. Stalo se, že se porouchala a bylo potřeba převinout motor. Zakázka do opravy byla přijata 2.7.2010 s tím, že bude opravena do 20.7.2010 a že se ozvou až to bude opravené. Tak to je psáno na zakázkovém listě který jsme obdrželi. Dnes je 18.8. a nikdo se nám do dnešního dne neozval. Když jsme tam volali, řekli, že někdo onemocněl. Chci se zeptat, jak se máme dále zachovat. Mužeme žádat slevu nebo jak na ně vlastně.
Děkuji za odpověd a s pozdravem Holečková

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, podle občanského zákoníku je třeba, abyste poskytli zhotoviteli tzv. dodatečnou lhůtu k provedení díla. Doporučujeme tedy nejlépe písemně zaslat zhotoviteli termín, ke kterému má být dílo provedeno, a pokud se tak nestane, máte právo od smlouvy odstoupit. Jestliže Vám tímto prodlením vznikly nějaké náklady, máte právo na jejich úhradu, avšak pouze ve výši "nutných nákladů".