Opakovaná reklamace

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, ráda bych se zeptala, v jakém případě má spotřebitel nárok na odstoupení od smlouvy v případě opakované závady a to 1. v situaci, kdy je přístroj v záruční době a 2. v situaci, kdy první dvě opravy byly provedeny v záruční době a nyní je již přístroj po záruční době. Na přístroji je také vidět velmi silné opotřebení.

Doporučení časopisu dTest

Odstupovat od smlouvy můžete při 3. uznané reklamaci pro stejnou vadu, v případě různých vad při 4. reklamaci. Další možností pro odstoupení od smlouvy je nevyřízení reklamace včas a řádně.

Vzhledem k tomu, že reklamace se můžete domáhat jen době příslušné k vytýkání vad výrobku, tedy v záruční době, odstoupení od smlouvy po uplynutí této doby již není možné. Po uplynutí záruční doby již od smlouvy odstoupit nemůžete.

Záruční doba pro spotřebitele při koupi nového zboží je 2 roky, v případě koupě použité věci může být záruka spotřebiteli smluvně zkrácena až na 1 rok. V případě, že se nejedná o vztah podnikatel vs. spotřebitel, může být záruka výslovným ujednáním i vyloučena.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest