Okna - odstranění nedodělků - zdlouhavost procesu

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,
dne 27.2.14 byla ukončena montáž kvalitních dřevěných oken, dveří... na přístavbě RD. K odstranění vad, nedodělků přijeli montážníci (až) 23.5., neodstranili vše. Stále čekáme na odstranění hlavního problému. ("drhnutí" posuvných dveří, prasklé sklo u balkonových dveří). Firma na dva emaily nereagovala. Pojezdové dveře lze používat (byť ztěžka), prasklé sklo též ničemu nebrání, spíš jde o zdlouhavost procesu. Stále mám zádržné 5% z ceny díla.
Dotazy:
1) Mohl bych mít teoreticky nárok na penále 0,05% z ceny příslušné části díla?
2) Rám posuvných dveří je vyroben z lepených (cink) hranolů, jedna část hranolu je "vadná" - z hranolu 57x7 cm vytékají na ca. 200 místech drobné kapičky smůly. Samozřejmě toto nelze vyměnit. Opět se jedná spíše o "kosmetickou" vadu, ale je to v místě, kde se nejvíce chodí. Mám nárok na přiměřenou slevu, pokud by dodavatel vadu neodstranil?

Jak mám případně postupovat?

Doporučení časopisu dTest

Na smluvní pokutu nárok nemáte, jelikož dílo již bylo dokončeno a převzato. Ve Vašem případě se jedná o reklamaci již zhotoveného díla. Takovouto reklamaci má zhotovitel povinnost vyřídit do 30-ti dnů. Pokud tak neučiní můžete odstoupit od smlouvy. Samozřejmě se můžete se zhotovitelem dohodnout na přiměřené slevě, což bychom i doporučovali, a vady si nechat odstranit někým jiným.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Ostatní služby (mj. stavby, opravy, úpravy) Spotřebitelská poradna dTest