Odstoupeni od smlouvy - podnikatel

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, objednala jsem pro naši školu projektor Benq MW724 u firmy KaK (www.kak.cz) dne 14.3.17 na zaklade obchodnich podminek, kde jsem se docetla, ze právo na odstoupení od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží, které ze zákona náleží pouze spotřebitelům, poskytuje prodávající i kupujícímu, který je podnikatelem, za splnění všech uvedených podmínek. A tyto obchodní podmínky jsou garantovany. Projektor kdyz prisel jsme vybalili a pripojili k nam do skolni site, abychom ho vyzkouseli. Zjistili jsme, ze ho nelze propojit s nasim skolnim serverem kvuli nekompatibilite firmwaru (projektor ma uveden rok vyroby 2015). Pozadali jsme firmu KaK o odstoupení od smlouvy v rámci 14-ti dnů. Firma nám odpověděla, že když bylo zboží vybaleno, tak ho vrátit nelze. Coz v obchodnich podminkach neni vubec uvedeno. Zbozi prece musime vybalit, abychom ho vyzkouseli. Jak prosim mame nyni postupovat, aby nam firma uznala navraceni zbozi dle obchodnich podminek?

Doporučení časopisu dTest

Uvádíte správně, že zákonné právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů náleží pouze spotřebiteli. Pokud ale v obchodních podmínkách prodejce bylo zakotveno, že se právo odstoupit od smlouvy vztahuje i na podnikatele (v případě že Vaše škola vystupuje jako podnikatel), pokud splní uvedené podmínky, rozšiřuje toto právo nad rámec zákona. Pokud v podmínkách ale nebylo uvedeno, že zboží nesmí být rozbalené, můžete trvat na svém nároku odstoupení od smlouvy, který Vám vyplývá právě z těchto obchodních podmínek.

Je dobré mít k ruce znění celých obchodních podmínek, doporučujeme je nafotit pro případ, že by je prodejce chtěl měnit či doplňovat. A na základě těchto podmínek dále trvat na Vašem právu.

Doporučujeme zaslat odstoupení od smlouvy a následně (nebo společně s ním) zaslat i projektor a požadovat vrácení peněz. V případě, že prodejce peníze nevrátí, obraťte se na něj s tzv. předžalobní výzvou, případně se pak svého nároku můžete domáhat i soudně podáním žaloby.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Nakupování na IČ Spotřebitelská poradna dTest