Nízké pojistné plnění z havarijního pojištění

Spotřebitelský dotaz

Zdravím, před měsícem mi ukradli z mého vozidla Škoda Octavia 2 xenonové světlomety. Přitom poškodili i kabelové svazky a boční okno. Pojišťovna Kooperativa vyčíslila škodu na pouze 9.200 Kč a z té si ještě odečetla 5.000 Kč jako spoluúčast. Přitom nové neoriginální xenonové světlomety včetně výbojek stojí 14.000 Kč. V inzerci se sice objevují použité levnější světlomety, ale policisté mne varovali, abych tyto díly nekupoval, protože mohou být kradené. Chtěl bych se zeptat, jak mám postupovat, abych vymohl z pojišťovny vyšší pojistné plnění.

Doporučení časopisu dTest

Pojišťovna hradí pouze skutečnou škodu. Při určení její výše se vychází z ceny věci jakou měla v době vzniku škody. Pojišťovna tedy není povinna hradit cenu nových světlometů, jestliže už byly použité. Pokud i přesto s výší pojistného plnění nesouhlasíte, lze jí rozporovat pouze znaleckým posudkem a případně se obrátit na soud.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Finanční služby (mj. úvěry) Spotřebitelská poradna dTest