Neuznání reklamace

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,

mám dotaz, jak dále postupovat při neuznání reklamace v záruční době, když s výrokem servisu nesouhlasím.

Dne 28.6.2010 jsem reklamoval mobilí telefon (MT) Nokia E-51 ve značkové prodejně O2 Strakonice, kde jsem uvedený MT zakoupil dne 19.12.2008.
Dne 14.7.2010 mi přišlo vyrozumění o tom, že si mám MT vyzvednout.
Dne 15.7.2010 při vyzvednutí MT mi bylo oznámeno, že "reklamace nebyla uznána z důvodu zjištění kapaliny na systémové desce" - viz http://motorhead.digi-trade.cz/zakaznici/mobilask/web.nsf/scans/M3025384.jpg/$file/M3025384.jpg
S tímto výrokem nesouhlasím, neboť si nejsem vědom jakékoli kapaliny do MT.
Po bližším zkoumání uvedené fotografie není zřejmá žádná oxidace systémové desky, pouze prach, a drobná oxidace krycích plechů, která mohla vzniknout vysrážením vzdušné vlhkosti při přechodu ze zimy do tepla.
Opravu prováděl Mobil ASK Czech Republic s.r.o., Brno.

Navíc to není první případ, kdy se Prodávající (opravce) brání ze stejného důvodu uznat reklamaci MT.

Děkuji

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, doporučujeme v tomto případě obrátit se na prodávajícího dopisem nazvaným poslední pokus o smír, v němž ho upozorníte, že jste připraven svá práva bránit. Dalším krokem může být kontaktování soudního znalce (seznam naleznete na www.justice.cz) nebo zkušebny. Pokud vyzní posudek ve váš prospěch, obraťte se na prodávajícího znovu a trvejte na vyřízení reklamace a uhrazení posudku. Před případným podáním soudní žaloby doporučujeme kontaktovat právníka, který zajistí formální správnost žaloby.