neuznaná reklamace

Spotřebitelský dotaz

Dne 4.7. 2010 jsem si v klatovské prodejně INTERSPORTU zakoupila cyklistické kalhoty. Při první jízdě na kole s těmito kaltotami jsem zjistila, že švy, kterými je upevněna cyklistická vložka jsou ostré a způsobily mi červené odřeniny. Kalhoty jsem 15. 7. 2010 reklamovala ve výše zmíněné prodejně. Dnes 2. 8. 210 jsem přijala vyřízenou reklamaci - prý neoprávněnou. Ve vyjádření bylo sděleno, že "řezání" z vnitřních stran nohou není v žádném případě patrné. Jsem z toho velmi rozčarovaná. Kalhoty se mi líbí,ale nedají se bohužel používat. Nevím, jak probíhají reklamace, ale tahle vada se dá zjistit až přímým použitím a ne jen prohlídkou. Prosím o radu, jak mám postupovat dále. S pozdravem Holubová

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, pokud kalhoty velikostně odpovídají, je pochopitelné, že Vás svými vlastnostmi zklamaly. Jestliže se chcete domoci vyřízení reklamace, je možné kontaktovat některou zkušebnu, aby zhotovila posudek (např. www.azl.cz). S posudkem se pak znovu obraťte na prodávajícího a trvejte na kladném vyřízení reklamace a také na uhrazení posudku. Upozorněte prodávajícího, že jste připravena bránit svá práva i podáním soudní žaloby. Před jejím případným podáním však doporučujeme kontaktovat právníka, který zajistí formální správnost žaloby a posoudí její šanci na úspěch.