Nepředaný velký technický průkaz při koupi automobilu

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,
dne 25.června 2010 jsem zakoupila v prodejně Renaultu automobil Clio.Platila jsem hotově.Dodnes,tj.9.7.2010 jsem neobdržela technický průkaz od vozidla a mám pouze převozní číslo. Nikdo na mé žádosti o vydání vlastně, toho nejdůležitějšího dokladu k vozidlu, nereaguje a jsem odkazována na to, že musím čekat. Nemohu nikam jezdit, na dálnici už vůbec ne a i naše dovolená je ohrožena. Prosím, poraďte,co mám dělat jsem naprosto zoufalá. Koupila jsem výrobek, který nemohu řádně užívat. Děkuji za radu.

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, ve Vámi uvedeném případě se jedná o typický rozpor s kupní smlouvou podle § 616 občanského zákoníku, vzhledem k tomu, že automobil není ve shodě s právními předpisy. Doporučujeme tedy obrátit se na prodávajícího písemně a uplatnit rozpor s kupní smlouvou (lze využít např vzor uveřejněný na www.dtest.cz), máte právo na odstranění rozporu, tj. doplnění technického průkazu. Bohužel zákonná lhůta pro vyřízení je stejná jako u reklamace, tj. třicet dní. Jestliže po uplynutí této lhůty nebude průkaz dodán, můžete odstoupit od smlouvy a žádat vrácení peněz.