Nekvalitně odvedená stavební práce.

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den. Mám velikou prosbu! Zadali jsme stavební firme,opravu fasády na RD. Rozpočet byl snanoven na částku 96.500Kč. Firma peníze dostala v částkách 20.000.a 50.000 na které vystavila příjmový doklad. na poslední částku 26.500 doklad nevystavila. Dostali jsme od firmy poníženou Fakturu s částkou 75.000. Nebot jsem nebyl s kvalitou práce spokojen, tak jsem si dnes pozval reklamačního technika, z firmy-která dodávala material, na tuto stavbu, který byl použit. Technikem mi bylo potvrzeno, že je tato práce provedena špatně a nekvalitně! Žádal jsem telefonicky o napravení chyb, ale majitel stav.firmy se mi vysmá, že opravu prý udělá pouze za další finanční uplatu. Prosím o radu,jak postupovat dále?

Doporučení časopisu dTest

Jestliže již dílo bylo převzato, tak je třeba jej písemně reklamovat u zhotovitele. Ten má na posouzení oprávněnosti reklamace 30 dní. Pokud je jeho stanovisko zamítavé, můžete si nechat udělat znalecký posudek na vlastní náklady. Seznam znalců naleznete na našich stránkách www.dtest.cz. V případě, že bude znalecký posudek svědčit ve Váš prospěch, můžete od smlouvy odstoupit nebo požadovat přiměřenou slevu z ceny díla a proplacení nákladů za znalce.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Ostatní služby (mj. stavby, opravy, úpravy) Spotřebitelská poradna dTest