Nefunkční internet a krácení plnění

Spotřebitelský dotaz

Zdravím, chci se zeptat jestli mohu požadovat slevu na měsíčním plnění za poskytnutí internetu za dobu kdy poskytovatel měl poruchu na páteřním rozvodu a tudíž připojení k internetu bylo omezeno. Jakým stylem bych měl postupovat?

Doporučení časopisu dTest

Ve Vašem případě bude rozhodující § 64 odst. 12 zák. č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích, který stanoví následující: "Pokud službu bylo možno využít jen částečně, anebo ji nebylo možno využít vůbec pro závadu technického nebo provozního charakteru na straně podnikatele poskytujícího službu, je tento povinen zajistit odstranění závady a přiměřeně snížit cenu nebo po dohodě s účastníkem, který je koncovým uživatelem, zajistit poskytnutí služby náhradním způsobem. Podnikatel poskytující službu elektronických komunikací není povinen nahradit jejím uživatelům škodu, která jim vznikne v důsledku přerušení služby nebo vadného poskytnutí služby."

Doporučujeme Vám se v tomto duchu obrátit na poskytovatele připojení internetu s tím, že požadujete nějakou kompenzaci. Žádost můžete zakomponovat do reklamace služeb, k níž můžete využít námi připravený vzorový dopis Reklamace služby elektronických komunikací, který naleznete na stránce www.dtest.cz/vzory. Nárok a reklamaci doporučujeme uplatnit písemně.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Telekomunikace Spotřebitelská poradna dTest