Nedodání výhry v soutěži

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, chtěl bych vás poprosit o radu, jak mám postupovat v následujícím případě. V soutěži s Pražským deníkem jsem se stal výhercem hlavní ceny, fotbalového dresu. Výhra mi ale dosud nebyla předána, podle pravidel mi měla být zaslána poštou. Již jsou to tři měsíce od ukončení soutěže. Redakci deníku se mi nepodařilo kontaktovat, na emaily neodpovídají.

Doporučení časopisu dTest

Pokud se nejednalo o hru provozovanou státem nebo podléhající úřednímu povolení, pak bude bohužel nutné na Váš případ aplikovat ustanovení § 2874 občanského zákoníku. Toto ustanovení říká, že nebyla-li výhra dána, nemůže ji vyhrávající strana vymáhat.