Návrh na trestní oznámení na MERPEX TRADE, s.r.o.

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, obracím se na Vás v souvislosti s podvodnou firmou MERPEX TRADE, s.r.o. Na základě pozvánky k účasti na předváděcí akci v Brně, Bystrci dne 14.3.2012 pod psychickým nátlakem otec souhlasil s nákupem nabízených hrnců. Organizátor akce otce odvezl domů, hrnce předal včetně kupní smlouvy. Organizátor se choval velice arogantně, působil dokonce i podnapile, domáhal se alkoholu, otce se mu podařilo bohužel zmanipulovat k vydání zálohy 1 000 Kč. V současné době jsou již zaplaceny další dvě splátky. Na jednom z hrnců se objevila závada, otec se telefonicky spojil s reklamačním oddělením společnosti, kde mu řekli, že celou zásilku hrnců má poslat k posouzení.
Zboží odeslal, nicméně zboží bylo doručeno zpět jako nevyzvednutá zásilka.
Prosím o radu, jak nyní postupovat, společnost MERPEX TRADE je telefonicky nedosažitelná. Chceme odstoupit od kupní smlouvy, jednotlivá ustanovení jsou sepsána dosti nesrozumitelným způsobem. Otázkou je, zda úvěr nadále splácet, jakým způsobem vrátit neaktivovanou kartu. Jediným cílem je vrácení zboží, vrácení peněz a odstoupení od smlouvy.
Samozřejmě kopie smlouvy a další potřebné podklady na vyžádání zašleme. Děkuji.

Doporučení časopisu dTest

Ve Vašem případě již právo odstoupit nemáte, uplynula 14 denní lhůta k odstoupení. Jestliže jste odeslala zboží na reklamaci a zásilka se Vám vrátila jako nedoručená, běží prodejci 30 denní lhůta k vyřízení reklamace a teprve po jejím uplynutím Vám vzniká právo na odstoupení od smlouvy a vrácení peněz. Důležité je uchovat doklady o odeslání zboží na reklamaci. Je pravděpodobné, že prodejce reklamaci ve 30 denní lhůtě nevyřídí, nesplní svou zákonnou povinnost a po uplynutí této lhůty bude vhodné, abyste písemně prodejci oznámila odstoupení pro nevyřízenou reklamaci řádně a včas. Vzor Vám zasíláme v příloze. Jelikož máte sjednaný úvěr, je nutné jej doplatit a následně požadovat vrácení peněz po prodejci, tj. Merpex trade. Zboží je nutné následně znovu zaslat na adresu společnosti, abyste se alespoň pokusila o vrácení zboží.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Předváděcí akce a podomní prodej Spotřebitelská poradna dTest