Náušnice kruhy z bílého zlata

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,
dne .4. 12. 2007 jsem si v provozovně JOZEPE,s.r.o. na ulici Zámecká 13, Ostrava 1, zakoupila náušnice – kruhy z bílého zlata. Na náušnicích se opakovaně objevuji žluté fleky, které jsem byla již nejméně 4 x reklamovat. Při prvních dvou reklamacích se mnou nebyla sepsána reklamace, jen jsem obdržela lísteček, s kterým jsem měla náušnice vyzvednout, po SMS zprávě, že je oprava provedená.
Vada se po opravách objevuje stále a prodávající se ke mně chovají naprosto nevhodně s poznámkami, že si to způsobuji sama.(lakování vlasů apod.) Podotýkám, že veškerá má vlasová kosmetika se skládá ze šamponu a kondicionéru, protože mám naprosto bezproblémové vlasy, žádné tužidla ani laky.
Při poslední reklamaci 10. 11. 2009, tedy necelý měsíc po opravě, byly náušnice prodávající odmítnuty již k další opravě, přestože lhůta k reklamaci neuplynula a rovněž bylo odmítnuto vrácení peněz nebo výměna náušnic.
Obracím se na Vás s dotazem jak mám postupovat,protože postříbřené náušnice (bižuterní) mi nedělaji nic, jsou krásné a zlaté za 2 535,- vypadají jak bižuterka, proto jsem přesvědčená, že jde o vadu výrobků, která se bude stále opakovat,ale prodejce odmítá se mnou problém řešit. Prosím poraďte jak mám postupovat.
Děkuji a přeji pěkný den.
S pozdravem
Dagmar Veselá

Doporučení časopisu dTest

Doporučujeme Vám obrátit se na prodávajícího písemně, dopisem nazvaným poslední pokus o smír. V dopise upozorněte prodávajícího, že jste připravena bránit svá práva případně i podáním soudní žaloby. Jestliže ani poté prodávající nevyhoví Vaší žádosti, můžete zvážit kontaktování soudního znalce. S pozitivním posudkem se obraťte znovu na prodávajícího a trvejte kromě vyřízení reklamace (odstoupení od smlouvy pro opakování vady) na uhrazení znaleckého posudku. Jestliže se ani poté nepodaří s prodávajícím dohodnout, uvažte podání soudní žaloby. Před jejím podáním je vhodné obrátit se na právníka, který zajistí formální správnost žaloby a posoudí její šanci na úspěch. Přejeme Vám, aby se podařilo Vaši reklamaci vyřešit co nejdříve.