Nárok na reklamáciu po dvoch rokoch

Spotřebitelský dotaz

Dobrý deň,
mám problémy s pomerne drahšou počítačovou myšou. Konkrétne s ľavým tlačidlom(náhodné dvojkliky, alebo samovoľné uvoľnenie stlačeného tlačidla). Myš mám približne 2,5 roka. Predajca udáva záruku 2 roky, no výrobca na webe uvádza 3 ročnú limitovanú záruku. Mám právo myš u predajcu reklamovať na základe informácii na stránke výrobcu?

Doporučení časopisu dTest

Ze zákona je prodejce povinen poskytnout na zboží záruku v délce 24 měsíců. Pokud poskytuje výrobce delší záruku než prodejce, doporučujeme obrátit se přímo na výrobce a reklamovat zboží u něj. Prodávající by byl prodlouženou zárukou vázán pouze pokud by byla uvedena na obalu zboží nebo v reklamě.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest