nákup přes internet

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,
ráda bych znala odpoveď na tento dotaz. Objednala jsem si přes internet ložní povlečení(TALODE.cz),kde prodejce uvádí,že je zboží vyrobeno ze 100% bavlny.Po rozbalení došlé zásilky jsem zjistila,že materiál není 100% bavlna a navíc je jedno povlečení děravé.
Obdržené zboží budu vracet. Mohu požadovat i vrácení peněz za poštovné,které činilo 130 Kč?
Děkuji vám za odpověď.

Jaroslava Havlíková

Doporučení časopisu dTest

Hezký den,

ve Vaší situaci se můžete rozhodnout, zda zboží reklamovat, nebo zda využít svého práva odstoupit od smlouvy bez udání důvodu do 14 dní od dodání zboží. Jestliže se rozhodnete odstoupit od smlouvy  důvodu reklamace pro neodstranitelnou vadu, máte právo na uhrazení nutných nákladů k uplatnění reklamace. V praxi to znamená, že budete moci požadovat vrácení poštovného, které uhradíte za zasílání zboží k reklamaci. Pokud vrátíte zboží bez udání důvodu v uvedené lhůtě, musíte zboží zaslat na své náklady. Ani v jednom případě však bohužel nemůžete žádat vrácení poštovného za zaslání zboží, vzhledem k tomu, že poštovné není součástí zboží. Ať se rozhodnete jakkoliv, můžete pro odstoupení od smlouvy využít některého ze vzorů zveřejněných na www.dtest.cz v sekci vzorové dopisy.