Nákup na Fitobleceni.cz

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, co dělat v případě, že jsem v internetovém obchodě koupila zboží v hodnotě 3 249 Kč, zboží jsem obdržela, ale zjistila jsem, že mi nesedí a druhý den jsem ho zaslala přepravní společností zpět. Na internetových stránkách, kde je možné sledovat zásilku, je uvedeno, že obchod převzal zboží před týdnem. Na mé mailové dotazy, kdy mi vrátí peníze zpět nereagují. Poslední komunikace byla v den, kdy jsem posílala zboží zpět - že peníze vrátí, co nejdříve.

Doporučení časopisu dTest

DZ Vašeho dotazu jednoznačně nevyplývá, že jste odstoupila od smlouvy. Nestačí zboží jen odeslat, prodávající si totiž nemusí být jistý, jestli od smlouvy odstupujete, nebo zboží např. reklamujete. Pokud jste tedy prodávajícího neinformovala o tom, že odstupujete od smlouvy, pak Vám doporučujeme jej informovat. Nezapomeňte tak učinit ve lhůtě 14 dnů od převzetí zboží. Odstoupení od smlouvy doporučujeme poslat doporučeně a s dodejkou.

Pokud jste od smlouvy odstoupila, uplatní se ustanovení § 1832 občanského zákoníku (zákona č. 89/2012 Sb.), které stanoví, že odstoupí-li spotřebitel od smlouvy, vrátí mu podnikatel bez zbytečného odkladu, nejpozději do 14 dnů od odstoupení od smlouvy, všechny peněžní prostředky včetně nákladů na dodání, které od něho na základě smlouvy přijal, stejným způsobem. Podnikatel vrátí spotřebiteli přijaté peněžní prostředky jiným způsobem jen tehdy, pokud s tím spotřebitel souhlasil a pokud mu tím nevzniknou další náklady.

Prodávající vám musí vrátit peníze ve lhůtě 14 dnů od odstoupení od smlouvy. Má tedy stále týden, aby tak učinil. Doporučujeme tedy ještě týden počkat.

Pokud Vám prodávající v této lhůtě peníze nevrátí, ocitne se v prodlení a vy budete mít nárok na úroky z prodlení dle nařízení vlády č. 351/2013 Sb. V takovém případě bychom Vám doporučili pokusit se vyřešit tento spor pomocí naší stížnostní služby VašeStížnosti.cz, která je dostupná na adrese www.vasestiznosti.cz nebo prostřednictvím služby mimosoudního řešení spotřebitelských sporů (tzv. ADR) při České obchodní inspekci.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Nákupy na internetu Spotřebitelská poradna dTest