Myčka Siemens SE 64 M 364 EU

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,
uvádíte hlučnost této myčky 42 dB, ale na internetu jsem vždy našla hlučnost 49 dB.
Znamená to, že podle výsledků Vašeho testu je myčka méně hlučná, než uvádí výrobce?
Je to možné?
Děkuji za odpověď,
Marta Razimová

Doporučení časopisu dTest

Hodnoty naměřeného hluku, které uvádíme u myček nádobí (volně
stojících a vestavných), byly objektivně změřeny, tj. odpovídají
skutečnosti. Proč je u výrobků v internetových obchodech, ale i v
katalogu firmy Siemens uváděna jiná hodnota, netušíme. Můžeme se pouze
dohadovat o tom, zda nebyla případně zvolena jiná metodika měření.

Až budete myčku používat, mějte na paměti, aby vždy byla zcela
zaplněna. Čím méně nádobí v ní bude, tím více můžete proudící vodu
slyšet. A samozřejmě naopak. U vestavných myček je také důležité, aby
byly správně zabudovány, což se může na jejich hlučnosti také podepsat.