Manipulační poplatek

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mi obchodník (kavárna) může při platbě stravenkou účtovat ještě 5% manipulační poplatek?

Doporučení časopisu dTest

Vzhledem ke skutečnosti, že prodejce není povinen přijímat platby stravenkami, a pokud to není jediný možný způsob platby, může si daný způsob platby podmínit tímto poplatkem. Tento postup obchodníků je plně v souladu se zákonem a nejedná se o případ zakázané diskriminace spotřebitelů. Zákon o platebním styku však ukládá obchodníkům povinnost informovat zákazníka před zahájením transakce o nutnosti hradit poplatek za použití určitého platebního prostředku. Obchodník si ovšem nikdy nesmí účtovat více, než kolik činí jeho skutečné náklady vzniklé v souvislosti s daným způsobem placení.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Finanční služby (mj. úvěry) Spotřebitelská poradna dTest