Lékařské ošetření

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den
Nedávno jsem byla u zubního lékaře na ošetření kde mě překvapilo dělení na péči hrazenou od pojišťovny a nadstandardní péči.
Abych to upřesnila, bolel mě zub a tak jsem šla k zubaři ,který zub vyvrtal, vyčistil, vyčištění kanálků účtoval 1800 kč ,dost mě to překvapilo ale bylo mě zděleno že čištění je nadstandatní péče,není to soukromý lékař ,k zubaři chodím na pravidelné kontroly.
Zajímalo by mě kde najdu pravidla lékařů o rozdělení na péči nad standart a hrazenou pojišťovnou.
Každý z nás jednou musí zajít k lékaři a lékaři vědí že je potřebujeme.
Děkuji Pavlíčková

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, Váš dotaz bohužel již překračuje rámec naší spotřebitelské poradny, doporučujeme Vám se v první řadě informovat přímo u Vaší zdravotní pojišťovny, v případě pochybností se zkuste obrátit např. na Svaz pacientů (www.pacienti.cz), který se přímo právy pacientů zabývá.