Konkrétní výběr bezpečných bezpečnostních zámků, kování a dveří.

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,
v minulém a letošním roce bylo dTESTem věnováno hodně článků problematice bezpečnostních vložek a kování. Články byly velmi informativní, ale chybí mi konkrétní reference, kteří výrobci nebo které jejich výrobky jsou dobré a skutečně, nejen deklarativně, splňují bezpečnostní třídy, pro které jsou určeny.

Ráda bych Vás požádala o radu, které dveře, zámky nebo vložky (např. odolné proti bumpingu)a kování, příp. jejich kombinace, byste poradily koupit z hlediska bezpečnosti (bezpečnostní třída 3 až 4) a ceny. Na trhu jsou stovky a tisíce možností, každý prodejce má po ruce hromady argumentů, proč právě ty jejich výrobky jsou nejvhodnější. Já jako neprofesionálka nemám šanci poznat dobrý výrobek od nekvalitního.
Děkuji.
Zveřejnění dotazu je možné, prosím ale bez kontaktních informací. M. Horvathova.

Doporučení časopisu dTest

Naším malým testem bezpečnostních vložek a dveřního kování, nebo spíše sondou do nabídky, a seriálem jsme chtěli spotřebitele upozornit, jak je důležité mít co nejvíce zabezpečovacích prvků na vchodových dveřích. Nejsme v současné době schopni pro spotřebitele více udělat, neboť finanční náklady spojené s testy těchto výrobků jsou nesmírně vysoké a jdou mimo naše finanční možnosti.