Kočárek

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,
asi před rokem jsem si na výstavě pořádané prodejcem, který má kamenný obchod vzdálený od mého bydliště cca 250 km, objednala dětský kočárek s tím, že až ho budu potřebovat, prodejce mi jej pošle. Poslal, ale potřebovala jsem kočárek vyměnit za jiný. Protože jsem tehdy měla "cestu kolem", domluvila jsem se s prodejcem, že kočárek dovezu a ten jiný si odvezu. Nyní se vyskytla závada na boudě, poslala jsem poštou boudu prodávajícímu k reklamaci. Třicátý den reklamační lhůty mi z prodejny volali, že je to vyřízené a zda mi mají boudu poslat poštou. Domluvili jsme se, že ano, a to na adresu uvedenou v reklamačním dopise (tímto Vám děkuji za Vaše vzorové dopisy). Ani po týdnu však balík nedorazil. Ukázalo se, že prodejce jej poslal na jinou adresu. Teď bych tedy měla čekat, až pošta nevyzvednutý balík vrátí a prodejce jej pošle znovu, čímž uplyne dalších 10 dnů. Je možné na základě toho odstoupit od smlouvy pro nedodržení reklamační lhůty? A pokud ano, měla bych ono odstoupení poslat písemně spolu se "zbytkem" kočárku? Děkuji za odpověď.

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, zákon neukládá prodávajícímu výrobek po reklamaci zaslat, jestliže Vám to však přislíbil, měl by být výrobek po uplynutí lhůty již ve Vaší dispozici. Striktně vzato tedy máte nyní právo od smlouvy odstoupit a zaslat jej spolu se zbytkem kočárku, zvažte však, jestli tohoto práva chcete využít, když k pochybení prodávajícího nedošlo ve zlém úmyslu. Pokud se rozhodnete svého práva využít, bylo by vhodné o tomto záměru prodávajícího informovat, aby zbytečně nezaslal kočárek znovu.