Jak poznám, že mobil je z české distribuce?

Spotřebitelský dotaz

Vážení, objednal jsem si mobil Samsung Galaxy S5 mini s tím, že dodavatel mi e-mailem potvrdil, že telefon bude z české distribuce, tj. že ho budu moci v případě potřeby nechat opravit v kterémkoliv autorizovaném servisu firmy Samsung. Problém nastal v okamžiku, kdy jsem chtěl na pobočce potvrdit, že tomu tak je. Pracovníci pobočky začali hloubat a pak mi sdělili, že asi není z české distribuce. Spíše, že je z evropské distribuce. Obrátil jsem se e-mailem na kontaktní místo prodejce a ten mi sdělil, že telefon je z české distribuce. Nalistoval jsem na internetu stránku Českého telekomunikačního úřadu a zjistil jsem, že by mělo balení výrobku obsahovat prohlášení výrobce o shodě. Nicméně si nejsem jist. Prosím o rychlou radu, jak se dostat z patové situace. Děkuji.

Doporučení časopisu dTest

V tuto chvíli bude nejjistější se obrátit přímo na autorizovaný servis Samsungu, který Vám podle jedinečného výrobního čísla telefonu zjistí, zda je určen pro český či jiný trh. Běžně totiž vyjde najevo, že výrobek není určen přímo pro český trh tehdy, kdy spotřebitel v případě výskytu vady vyhledá autorizovaný servis k vyřešení jeho reklamace. Servis jej však odmítne právě s odkazem na ověření čísla telefonu.

Pokud jste si vymínil telefon určený pro český trh a ve výsledku zjistíte, že prodejce tento požadavek nesplnil, je Vaším právem požadovat telefon, který jej splňovat bude. Jestliže byl telefon koupen přes internet a neuplynula dosud čtrnáctidenní lhůta od jeho převzetí, jste oprávněn od smlouvy uzavřené distančním způsobem odstoupit bez udání důvodu. Stačí odstoupení odeslat 14. den. Pro vrácení zboží pak platí dalších 14 dnů od odstoupení.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest