Identifikace měst, obcí a dalších subjektů jako spotřebitel

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, je Městský, obecní úřad, divadla a ostatní příspěvkové organizace měst spotřebiteli dle NOZ ve vztahu k nákupu na eshopu?

Doporučení časopisu dTest

Spotřebitele definuje ustanovení § 419 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Je jím každý člověk (fyzická osoba), která mimo rámec své podnikatelské činnosti nebo mimo rámec samostatného výkonu svého povolání uzavírá smlouvu s podnikatelem nebo s ním jinak jedná. Vámi zmíněné subjekty (městský a obecní úřad, divadlo) nesplňují již první podmínku této definice, nejsou fyzickou osobou, a proto je nelze ve vztahu k nákupu v eshopu považovat za spotřebitele.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Nakupování na IČ Spotřebitelská poradna dTest