Goodshave Women holítka

Spotřebitelský dotaz

Dobry den. Neustale mi chodi upominky o zaplaceni holitek. Uz jsem vse zaplatil co po mne vyzadovali. Posledni zasilku jsem uz vubec nevyzvedl. Na internetu jsem si zadal jejich nazev a docetl jsem se, ze jsem asi dalsi, ktery se nechal chytit do pasti. Nevim jak z toho kruhu ven. Holitka uz nechci. Muzete mi prosim poradit jak z te pasti ven?

Doporučení časopisu dTest

Předpokládáme, že se jedná o smlouvu o zasílání holicích strojků se společností Westerfield, která byla uzavřena telefonicky.

Z Vašeho dotazu vyplývá, že jste od společnosti Westerfield obdržel plnění víckrát a od prvního dodání zboží uplynulo více než 14 dní, nemůžete tedy od smlouvy odstoupit, doporučujeme Vám však ji vypovědět. Podívejte se do obchodních podmínek společnosti Westerfield, pokud nestanoví žádnou výpovědní dobu, použije se § 1998 odst. 2 občanského zákoníku, který říká, že závazek zaniká dnem účinnosti výpovědi (to znamená jejím doručením společnosti). Jedná se o zrušení smlouvy s platností do budoucna tzn. veškeré již obdržené zboží musíte uhradit. Žádné další byste však již obdržet neměl.

Výpověď smlouvy doporučujeme poslat na adresu Westerfield International AG, P.O. BOX 18, 120 00 Praha 2 doporučeně, s dodejkou a uchovat si její kopii. Smlouva bude vypovězena dnem doručení výpovědi.

Zároveň s výpovědí doporučujeme odeslat i holítka a požadovat po společnosti vyřazení svých osobních údajů z databáze společnosti. Pokud totiž odejme spotřebitel souhlas se zpracováním osobních údajů, společnost je povinna to respektovat. Vzor žádosti o odstranění osobních údajů z databáze společnosti zasíláme v následujícím e-mailu.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest