Ftaláty....

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den
Již dříve jsem Vám posílala dotaz ohledně ftalátů a jiných škod. látek.
Nevím zda připravujete odpověd.
Pokud ano, mohla bych svůj dotaz doplnit:
a) Je neškodné používat na vaření rýži
ve varných sáčcích?
b) Skleněné láhve nyní nahrazují PET láhve
Můžeme se spolehnout na jejich nezávadnost?
Často jsou skladovány na slunci...
Hodně maminek je používá i na nápoje
pro děti připravované doma ,např. i na teplé
nápoje.

Předem Vám děkuji za odpověd. F.

Doporučení časopisu dTest

Ve všech případech, které uvádíte, máte na výběr. Můžete používat buď rýži ve varných sáčcích, nebo klasickou rýži sypanou. Stejně tak umělohmotné kojenecké lahve můžete nahradit lahvemi skleněnými. Domníváme se, že plastové lahve, ve kterých se prodávají nápoje studené, by nikdy neměly být v domácích podmínkách plněny teplými, resp. horkými nápoji.