Dotaz k testu 06/2009 dětské autosedačky.

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,
potřebuji poradit.
Nemáme zařízení na Isofix a sháníme autosedačku v kategorii 9-18kg. Snažím se zorientovat ve výsledcích vašeho testu, ale názvy sedaček, které používáte mi nepřipadají jednoznačné - snažila jsem se vyhledat výrobky na internetu a nejsem si jistá, zda sedačka, kterou jsem vybrala v testu, je ta, kterou budu kupovat:-)
Chápu to dobře, že v testu 2009 jste testovali modely z roku 2009?
Např:
Maxi Cosi Tobi bez základny
Známka: dobře (2,1)
Kategorie: Dětské autosedačky
Testováno: 6/2009
není tam obrázek. To bez základny znamená, že je bezpečnější bez základny, nebo testovaná bez základny?
Jsou tam ještě totiž další 2 Maxi Cosi Tobi - to byly ale asi starší modely, že?? Mají jiné známky.

V tom seznamu 141 autosedaček není rozdělena známka za bezpečnost a komfort, ale je známka celková, že?? Nelze tam dodat známka za bezpečnost??
Sháním totiž co nejbezpečnější autosedačku a nezáleží mi ani na komfortu ani na ceně.
Poradíte mi???? Opakuji nemáme isofix,

Děkuji moc za vaši pomoc.
Jitka Modlingerová

Doporučení časopisu dTest

Z Vašeho dotazu usuzujeme, že jste se na dětské autosedačky dívala v sekci "Testované výrobky", kde uvádíme pouze celkové hodnocení kvality (známku) a číslo vydání časopisu TEST, ve kterém naleznete podrobné informace (včetně hodnotící tabulky s výsledky jednotlivých zkoušek, kterým byl výrobek podroben). Když kliknete na číslo vydání, okamžitě se k podrobnému testu (včetně vyobrazení jednotlivých výrobků) dostanete. Značka Maxi Cosi Tobi byla testována třikrát - v roce 2006, znovu tentýž model v roce 2007 a nový model v roce 2009.

Proč jsme tentýž model testovali dvakrát? V roce 2007 nastala významná změna - do testovaných dětských autosedaček už neusedly figuríny P-Dummys, nahradila je vyspělejší generace, Q-Dummys. Nové „umělé děti“ různého věku jsou oproti svým předchůdcům pružnější a přizpůsobivější a ještě více prošpikované senzory, které v průběhu crash testů předávají do počítačů důležité hodnoty, např. o zátěži a časových prodlevách pohybu těla dítěte. A právě pro porovnání míry bezpečnosti jsme se rozhodli do testu roku 2007 zařadit některé výrobky, které byly dříve testovány s figurínami předcházející generace.

Do testu roku 2009 byly nakoupeny autosedačky z aktuální nabídky trhu. Značka Maxi Cosi Tobi (může se v nabídce lišit potahy) byla testována s uchycením bezpečnostními pásy vozidla. Podrobné výsledky (čelní, boční náraz, bezpečnost konstrukce atd.) naleznete, když si buď kliknete na číslo vydání časopisu v sekci "Testované výrobky", nebo si test dětských autosedaček otevřete v rubrice "Děti". V každém případě doporučujeme porovnat výsledky jednotlivých zkoušek u více testovaných značek.

Bezpečnost, kterou autosedačky dětem poskytují, je samozřejmě na prvním místě. Ale v žádném případě byste neměla podceňovat komfort, tedy jak jsou autosedačky pohodlné, jaké je jejich polstrování, jakou mají oporu pro nohy, jak dobře se přizpůsobují vzrůstu dítěte a tak dále. Pokud se dítě nebude v autosedačce cítit dobře, bude ji odmítat a každá cesta, byť krátká, bude pro něj i pro Vás utrpením.